Zazimování bazénu

27979198076_1dc2a48f95_u

 

 

Vážený uživateli bazénu DESJOYAUX

 

Když se dny krátí a zima klepe na dveře, měli bychom se zamyslet nad zazimováním bazénu.
Každý venkovní bazén je nutné po skončení koupací sezóny zazimovat. Zazimování provádíme, ustálí-li se teploty okolo 12°C. Při těchto a nižších teplotách se ve správně chemicky upravené vodě snižují na minimum veškeré procesy množení bakterií, řas a mikroorganismů, avšak záleží na dalších mnoha atributech, které mohou ovlivnit kvalitu vody ve Vašem bazénu na jaře - viz. níže. 

Vyjmutí čerpadla z filtrační jednotky, vypuštění vody z tepelného čerpadla a potrubí je NUTNOST, TAK ABY NEDOŠLO K POŠKOZENÍ ZAŘÍZENÍ.  

Nyní bychom Vám rádi sdělili několik důležitých údajů o námi nabízených možnostech zimního zabezpečení bazénu:

Nabídka zazimování Vašeho venkovního bazénu a zimního příslušenství pro jeho zabezpečení před nepříznivými vlivy počasí.

Zaslání objednávky s požadovanými položky a odesláním do 10.září Vám zajistí včasné dodání prostředků k zazimování bazénu tak, aby Vás zima nezastihla nepřipravené.

 

A) Zazimování venkovního bazénu - příslušenství (druhy, popis)

 

  1. Plachta - Zimní plachta FR k plošnému zakrytí venkovního bazénu během zimy. Plachta je ukotvena na speciálních kolíčcích s výsuvnou hlavou v dlažbě nebo na kolících v terénu. Je vyrobena z velmi odolného materiálu a je vhodným doplňkem pro udržení čisté vody v bazénu. Tím přispívá k rychlému jarnímu zprovoznění bazénu. Přesah plachty je cca 0,5 m na každou stranu. ZIMNÍ PLACHTA SE OBJEDNÁVÁ U BAZÉNŮ BEZ ZASTŘEŠENÍ. INSTALACE ZIMNÍ PLACHTA SE KALKULUJE INDIVIDUÁLNĚ DLE POVRCHU TERASY DO KTERÉHO SE MÁ PLACHTA KOTVIT ATD. NABÍDKU PŘIPRAVÍME NA POŽÁDÁNÍ. 
  2. Bóje - Úhlopříčné bóje k rovnoměrnému rozložení a eliminaci tlaku ledu. Bóje slouží k absorbci nežádoucích vlivů objemové roztažnosti ledu a jsou instalovány v úhlopříčce bazénu. BÓJE SE OBJEDNÁVAJÍ U BAZÉNŮ BEZ ZASTŘEŠENÍ.
  3. Hivernage - Hivernage - prostředek k "přezimování vody" v bazénu. Přípravek slouží k zajištění biologické nezávadnosti vody v bazénu během zimního období, kdy nedochází k permanentní úpravě chlorem. Jedno litrové balení přípravku dlouhodobě ošetří 25 m3 vody. VELMI DŮLEŽITÉ JE NACHEMIZOVÁNÍ VODY VAŠEHO BAZÉNU TĚSNĚ PŘED ODPOJENÍM FILTRAČNÍHO ČERPADLA NA SPRÁVNÉ HODNOTY STAVU Ph A CL. HIVERNAGE NEMŮŽE PLNĚ ZARUČIT SKVĚLOU KVALITU VODY VAŠEHO BAZÉNU PŘES ZIMNÍ OBDOBÍ (ALE HODNĚ JI POMŮŽE), KTERÉ OVLIVNÍ MNOHO ATRIBUTŮ JAKO NAPŘ. SPAD NEČISTOT, TEPLOTA VZDUCHU, MNOŽSTVÍ SLUNEČNÍHO ZÁŘENÍ, KVALITA VODY PŘI ZAZIMOVÁNÍ ATD. HIVERNAGE JE V ZÁSADĚ SMĚS ANTICALCAIRU A ALGICIDU. 
B) Zazimování venkovního bazénu - služby

 

  1. Servis  - obsahuje odpojení filtrační jednotky a vyjmutí čerpadla, případně odpojení tepelného čerpadla a elektrolýzy. Můžete objednávat službu s trvalým opakováním za nižší cenu a budete zapsáni do našeho systému, kdy se již nemusíte znovu objednávat každý rok, ale budete osloveni automaticky. Bazény se zastřešením se neodpouští, ale doporučujeme před zazimováním nechat hladinu na nižší úrovni a vodu již nedopouštět. Bazény bez zastřešení se musí odpustit o cca. 30 cm vody, důvod je ten, že po vytvoření ledu na hladině vody, se ten tlačí nahoru a odrazil by obrubní kameny, které jsou přesazeny nad hladinu vody - odpuštění zajišťuje objednatel, z důvodu dlouhé doby čekání nad čerpadlem, kterou by musel u bazénu strávit náš servisní technik. 

 

V případě potřeby zodpovědět jakékoli Vaše dotazy je možné se na nás kdykoliv s důvěrou obrátit a naší snahou bude vše vyřešit k Vaší plné spokojenosti. Telefon 605294512 mail: servis@hak.cz 

 

POZOR ZAZIMOVÁNÍ BAZÉNU SE PROVÁDÍ POSTUPNĚ, AŽ TO DOVOLÍ TEPLOTA VODY V BAZÉNU - ČÍM JE NIŽŠÍ, TÍM JE PRAVDĚPODOBNĚJŠÍ, ŽE BUDE VODA V DOBRÉ KONDICI NA JAŘE. OPTIMÁLNÍ JE TEPLOTA VODY MEZI 12-17 STUPNI NEBO NIŽŠÍ. ZAZIMOVAT SE DÁ SAMOZŘEJMĚ BAZÉN I VYŠŠÍ TEPLOTOU. POKUD CHCETE DOMLUVIT PŘESNÝ TERMÍN VOLEJTE PROSÍM 605294512, NEBO VYČKEJTY A MY VÁS BUDEME SAMI TELEFONICKY KONTAKTOVAT.

 

Pokud si chcete dělat zazimování Vašeho bazénu sami, pište si o přesný návod na mail: r.noskova@hak.cz 

 

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. 

 
 
  • Řadit dle:
  • 5 položek celkem

Stránka 1/1